Marsz Zdrowia „Kocham Cię Życie”-19.10.2019 r.

Nasza sztandarowa impreza, organizowana od kilkunastu lat. Wspólnie, w licznym gronie naszych sympatyków (władz miasta, uczniów, mieszkańców, motocyklistów) 
z kolorowymi balonami i różami od pana Knedlera  w doskonałych nastrojach,przemierzamy trasę od Urzędu Miejskiego do Ratusza Staromiejskiego pod sprawną opieką policjantów z Elbląskiej Drogówki. Na czele marszu zaprzyjaźnieni motocykliści; swoją obecnością chcą przekazać kobietom swoje wsparcie. Młodsi mężczyźni – wolontariusze z Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych niosą banery naszego stowarzyszenia.   Młodzież szkolna i przedszkolaki niosą przygotowane
na konkurs plakaty z hasłami promującymi zdrowy styl życia. Po marszu spotkaliśmy się w Ratuszu Staromiejskim, gdzie pielęgniarki z W.Sz.Z. wykonywały badania podstawowe( pomiar poziomu cukru,IBM),były też stoiska z produktami rehabilitacyjnymi, kosmetykami. Można było wykonać badania  w mammobusie LUXMED-u.(Badaniu poddało się 85 kobiet, 4  z nich wymagały dalszej diagnostyki). Wszystkich uczestników marszu zaprosiliśmy na degustację „małego co nie co” przygotowanego  przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu.

pl_PLPolski
Przejdź do treści